Tábor 2016

Letošní tábor byl na téma Trosečník aneb Kdo přežije a v tomto duchu byly připraveny nejedny nelehké úkoly. Děti měly po družinách prokázat své skautské i neskautské schopnosti a týmovou spolupráci při rozličných úkolech jako rozdělání ohně po dešti s mokrým dřevem, uvaření buřtguláše na ohni, stavění přístřešků v lese, řezání dřeva, vysílání morseovky pomocí vlaječek atd. a vyzkoušely jsme si i pletení turbánku, který teď bude ozdobou našeho skautského kroje. Jako třešnička na dortu byl pro děti připravena i aktivita z oblasti táboření, kde si děti sbalily batoh s nejnutnějšími věcmi a vydaly se na přespávačku pod širákem na nedalekém kopci Pardus, kde si na ohni uvařily čajík.


Na děti ale samozřejmě čekaly i oddychové aktivity a hry jako třeba Opilá servírka, Karimatkomlat, hra Buldok atd. kde jsme se i hodně pobavily a nasmály. A taky jsme si zahrály týmovou hru Famrfpál, vydaly se do noci na noční hře, kde jsme si vyzkoušely obratnost a orientaci v terénu potmě bez baterky, navštívili jsme hrad Lukov, zahráli si baseball a spoustu dalších aktivit.

Tímto bych chtěla poděkovat všem účastníkům za jejich vykonanou práci při plnění občas zapeklitých úkolů i za odnošené tuny dřeva do tábora, aby měla kuchyně na čem vařit. Zároveň děkuji všem svým vedoucím Ivet, Adélce, Jirkovi, Makule i Šárce za povedený celotáborový program a nemůžu ani zapomenout na kuchaře a technickou podporu Toma, bez kterého bychom asi umřeli hlady.

Zde jsou odkazy na fotky a táborové video:
 za odvedenou dobrovolnickou práci.

A ještě pár důležitých momentů skautského života:
Na táboře byly složeny i 2 skautské sliby - Loupežník a Štěpánka, a 1 slib světlušek - Barbie:Zlatokop odevzdal svůj vlčecí šátek a přestoupil ke skautům:


Zároveň moc gratuluji všem členkám z družiny Žabiček (Švestka, Lůca, Borůvka, Veja, Zlatovláska a Hermelín) za splnění odborky Tři orlí péra - 24 hodin nejíst, 24 hodin nemluvit (pro většinu ten nejsložitější úkol) a 24 hodin strávit mimo tábor:Už teď se všichni těšíme na příští tábor, který opět s největší pravděpodobností proběhne na tom samém tábořišti v obci Držková.

 https://youtu.be/XnzNqaAz_7I

Tábor 2021  
 
Tábor 2020  Tábor 2019
Tábor 2018  Tábor 2016
Tábor 2015  Tábor 2013